Adresa školy: 78. mateřská škola Plzeň, Sokolovská 30, 323 00 Plzeň
Právní forma: příspěvková organizace
Kapacita školy: 188 dětí,  7 tříd

Provoz školy: 6.00 – 16.30 hod. denně

Telefon pevná linka: 724 13 7878
Mobilní telefon pro omlouvání dětí:  třídní telefony  – jsou uvedeny na nástěnkách v šatnách dětí

Ředitelka školy:

statutární orgán

Bc. Monika Kalašová
MT: 724/138 787
E-mail: KalasovaMo@ms78.plzen-edu.cz

Úřední hodiny: pondělí – od 10.00 do 15.00 hod.

Po telefonické domluvě možnost dohody jiného dne a času.

Zástupce ředitele školy  – v době nepřítomnosti ředitelky:

zástupce statutárního orgánu

Mgr. Martina Jandová
Tel. 702/236083
E-mail: JandovaMa@ms78.plzen-edu.cz

Vedoucí ŠJ:

Dita Kořanová
Telefon: 722 080 454, 777 810 552
Pracovní doba: 6.00 – 14.00 hod. denně

 


Naše mateřská škola je od 1. září 2011 sedmitřídní, je umístěna ve vnitrobloku lochotínského sídliště, sousedí s plaveckým bazénem  a 31. ZŠ.

Je komplexem moderních, útulných jednopodlažních pavilonů s vlastním sociálním zázemím, které uvnitř spojuje plně uzavřená chodba.

Třídy jsou moderní, světlé a prostorné, motivující a vytvářející rodinnou atmosféru s pocitem bezpečí a pohody.

V přízemí  pavilonu C je tělocvična s nově zrekonstruovanou sportovní podlahou, vybavená mnohým náčiním a nářadím, lezeckou stěnou, barevnými žíněnkami a spoustou rehabilitačních a balančních pomůcek pro dětské pohybové aktivity. Užíváme ji denně dopoledne, ale i odpoledne při nadstandardních aktivitách.

Při vzdělávání děti aktivně a pravidelně využíváme  4 interaktivní tabule (na každém pavilonu),v ostatních  třídách mají děti možnost pracovat s počítačem a  vhodnými vzdělávacími programy.

Tvoříme z  hlíny v atelieru s keramickou pecí.  Atelier  můžeme  využívat  i na denní rozšířené výtvarné aktivity, nově i v koutku se sporákem a stylovým kredencem můžeme s dětmi vařit a péci dobroty. Na  každé třídě je pianino, třídy vlastní mobilní telefony  nejen pro omlouvání dětí, ale také podporují možnost pružné informovanosti rodičů. K  informacím rodičů využíváme emailovou poštu na domácí adresy Vás, rodičů.

Školu obklopuje velká a krásná zahrada se vzrostlými listnatými a jehličnatými stromy, které v létě příjemně stíní, hracími  prvky, novou velkou lodí, venkovní trampolínou, dětmi oblíbeným lezecím stromem, mašinkou, kolotočem, venkovní knihovničkou, venkovní kuchyňkou a sedmi pískovišti. Tři z nich jsou kryta proti slunci. V boční části zahrady je  plně vybavené  sportovní hřiště  s umělým povrchem. Na školní zahradu se děti těší a užívají si ji celoročně.. Je dobře udržovaná, často slouží k rozmanitým slavnostem  je bezesporu velkým bohatstvím naší mateřské školy. V části zahrady za červeným pavilonem je Skřítkový les – neobvyklý,  ekologicky zaměřený projekt – vede děti k přirozené ochraně přírody a péči o ní, k pozorování přírody, jejích změn a dějů v ročních obdobích. Jeho součástí je smyslová stezka, habrový stan, kostkoviště, suchá skalka, venkovní stoly, doplňkové prvky ptáci a sedm skřítků, které dotvořily děti s učitelkami a rodiči z jednotlivých tříd. Skřítkový les  nabízí možnost pozorování přírody v jednotlivých ročních obdobích, elementární pracovní a ekologické zkušenosti a dovednosti. Děti celoročně o své skřítky pečují.

Děti mohou pracovat i u  velkých akátových záhonků, kde se starají o bylinky, květiny a zeleninu. co si sami vypěstují.

Každý z barevných pavilonů je po celkové rekonstrukci ozvláštněný krytou terasou, která slouží k ranním i odpoledním hrám dětí, grilování při zahradních slavnostech, setkávání s rodiči a rozmanitým akcím jednotlivých tříd.